kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

KobietaUroda

Jak zapuścić długie włosy i co można z nimi zrobić?

Jak zapuścić długie włosy i co można z nimi zrobić?

Kobiety bardzo często zmieniają fryzury i lubią eksperymentować z włosami. Zdarza się tak, że po krótkim namyśle siedząc na fotelu u fryzjera, podejmują decyzję o ścięciu włosów na krótko. Czasami jest to pochopna decyzja, a więc potem przychodzi czas na zapuszczanie włosów, co oczywiście jest żmudnym i długotrwałym procesem. Jak zapuścić długie włosy? Jak o nie dbać?

Długie czy krótkie włosy?

Włosy są wizytówką każdego człowieka, ale szczególnie kobiety dbają o nie dość starannie. Nie ważne, czy krótkie, czy długie, należy je odpowiednio pielęgnować, aby były mocne, lśniące i nie wypadały. Panie dość często mają dylemat, czy lepsza jest krótka, czy długa fryzura. Zarówno jedne, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy. Krótkie włosy wymagają znacznie mniej uwagi. Szybciej się je myje, suszy i układa. Także nie trzeba używać tak dużej ilości farby i zużywa się mniej kosmetyków. Z długimi włosami można za to zrobić znacznie więcej. Łatwiej jest zmienić fryzurę, można zrobić sobie loki lub wyprostować włosy. Z długich włosów można szybko zrobić eleganckie uczesanie, które sprawdzi się na wytwornej kolacji czy podczas ślubu. Zadbane i lśniące długie włosy wyglądają pięknie i sprawiają, że twarz młodnieje i staje się promienna. Oczywiście każda kobieta powinna zdecydować sama o długości włosów, ale z racji tego, że odrastają, to przez swoje życie można cieszyć się cięciami o różnej długości.

Jak zapuścić długie włosy?

Zapuszczanie włosów na pewno wymaga czasu i cierpliwości. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić zapuszczaniu grzywki, która podczas rośnięcia sprawia wiele kłopotów. Nie wolno w tym czasie zapominać o podcinaniu końcówek. Oczywiście spowolni to nieco proces zapuszczania włosów, ale dzięki temu pasma będą rosły zdrowe i mocne. Dobrze jest także regularnie pielęgnować końcówki, które mogą się rozdwajać. Warto także zaopatrzyć się w różnego rodzaju opaski, spinki i wsuwki, którymi będzie można spiąć niesforne kosmyki. Dzięki takim gadżetom będzie można stworzyć ciekawe fryzury, a dodatkowo poskromi się pasma, które nie wyglądają w tym czasie atrakcyjnie lub po prostu przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Pielęgnacja długich włosów

Długie i krótkie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, jednak w pierwszym przypadku trzeba poświęcić nieco więcej czasu. Długie włosy będą wyglądać dobrze tylko wówczas, gdy będą mocne i lśniące. Matowe i połamane sprawią, że twarz stanie się mniej pogodna. Przede wszystkim najważniejsza jest codzienna pielęgnacja, a więc używanie odpowiedniego szamponu i odżywki. Należy pamiętać także o nakładaniu maski raz w tygodniu, a na końcówki warto stosować olej. Oczywiście nie wolno zapomnieć o regularnym podcinaniu końcówek.

Najmodniejsze fryzury z długich włosów

Z długich włosów można zrobić naprawdę wiele ciekawych fryzur. Obecnie bardzo modne są delikatne fale, które bez problemu można zrobić samodzielnie w domu przy użyciu lokówki. Taka fryzura pięknie będzie wyglądać na co dzień i od święta. Również delikatne upięcia z artystycznym nieładem są na czasie.

Udostępnij