kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

Moda

Jak zmierzyć rozmiar stanika?

Jak zmierzyć rozmiar stanika?

Odpowiednie dobranie bielizny jest niewątpliwie ważne dla samego tylko komfortu noszenia jej. Szczególnie ważne jest to przy doborze stanika. Właściwy rozmiar to przede wszystkim efekt dokładnego zmierzenia i dopasowania do danej osoby. Jak więc zmierzyć i sprawdzić rozmiar biustonosza i miseczki? Co jest ważne przy jego doborze? Sprawdźmy.

Prawidłowe zmierzenie rozmiaru biustonosza

Jak zmierzyć rozmiar stanika? Przede wszystkim warto jest pamiętać, że tak naprawdę istotne są dwa czynniki:
– rozmiar
– rodzaj stanika.
Jeśli chodzi o kwestię rozmiaru biustonosza, to cały proces mierzenia należy zacząć od zmierzenia i wyliczenia prawidłowego obwodu pod biustem. Oczywiście obwód pod biustem powinno się mierzyć stojąc wyprostowaną. Bardzo ważne w tym przypadku jest to, aby centymetr mocno przylegał do ciała i znajdował się na samym poziomie z przodu oraz z tyłu. Czy wskazane jest bardzo ciasne mierzenie? Zdecydowania tak. Taśma zdecydowanie musi być dobrze napięta, jednakże nie można przesadzać i doprowadzać do nadmiernego ucisku. Dobrym pomysłem będzie poproszenie o pomoc inną osobę Zdecydowanie ułatwi to dokładne mierzenie biustonosza. Należy pamiętać także, że każdy producent ma inną rozmiarówkę i wynik należy zaokrąglać w dół.

Przykładowo, jeśli wynik pokaże 71 cm, to biustonosz powinien mieć obwód 65. W przypadku, kiedy wynik pokaże 83 cm, wtedy biustonosz należy wybrać w rozmiarze 75 lub 80. Oczywiście dużo tutaj będzie zależeć od modelu, a także tego, jak naciąga się gumka. Jednakże to rozmiar 75 będzie najczęściej tym właściwym. Przy wyniku 87 cm, rozmiar stanika powinien mieć wartość 80.

Ważną wskazówką jest to, że w obwodzie powinno trzymać się około 75% ciężaru piersi, a pozostałe 25% na ramiączkach. Takie działanie ewidentnie odciąży ramiona oraz plecy, a co bardzo ważne, uniknie się w ten sposób czerwonych śladów z powodu wpijania się ramiączek w ciało.

Czy obwód stanika jest odpowiedni?

Przede wszystkim biustonosz nie powinien podnosić się na plecach. Musi być równoległy z przodu i z tyłu. Jednak jeśli po uregulowaniu długości ramiączek tył biustonoszu podnosi się do góry, to znak, że obwód jest za duży.

Podobnie jest w sytuacji, kiedy podnosimy ręce do góry, a następnie opuszczamy, a biustonosz nie zostaje na miejscu i musimy ciągle coś poprawiać – to również oznacza zbyt duży obwód. Jeśli obwód jest za mały, zdecydowanie da się to odczuć. Po prostu będziemy czuć się niekomfortowo.

Warte zapamiętania jest także to, iż przy mierzeniu stanika należy zapinać go na pierwsze haftki, aby mieć możliwość poprawek.

Co jest ważne przy doborze miseczki biustonosza?

Jeśli już zapniemy haftki i uregulujemy długość ramiączek, dobrze jest pochylić się nieco do przodu i ułożyć odpowiednio biust w miseczkę ręką. Warto wtedy zwrócić uwagę na to, aby cała pierś znajdowała się w miseczce, a fiszbina nie przycinała piersi od strony pachy. Miseczka powinna być ładnie wypełniona i mieć okrągły kształt. Jeśli zaś nie jest do końca wypełniona, należy spróbować mniejszą miseczkę.

Udostępnij