kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

KobietaUroda

Czy warto zrobić makijaż permanentny brwi?

Czy warto zrobić makijaż permanentny brwi?

Kobiety uwielbiają się malować i wiele z nich nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Zrobienie dobrego make-upu wymaga nieco wprawy i czasu, z tego względu coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny brwi.

Czy warto sobie zrobić makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny nie jest drogi, a z pewnością może pozwolić zaoszczędzić codziennie sporo czasu. Należy także uwzględnić fakt, że nie trzeba będzie kupować kosmetyków do brwi, co także generuje oszczędności. Dodatkowo przez cały czas wygląda się pięknie i można zaraz po wstaniu z łóżka wyjść na zakupy czy do miasta. Pięknie wystylizowane brwi i pomalowane wyglądają niezwykle elegancko i dodają uroku każdej kobiecie bez względu na wiek. Bardzo ważne jest zrobienie takiego makijażu, który będzie pasować do każdej okazji. Brwi nie powinny być zbyt mocno pomalowane i ważny jest oczywiście odpowiedni dobór koloru do karnacji czy oczu. Na pewno jest to duże udogodnienie i warto się nad tym zastanowić.

Jak znaleźć odpowiedni gabinet kosmetyczny?

Z racji dużej popularności zabiegów związanych z makijażem permanentnym także powstaje wiele salonów urody oferujących tego typu usługi. Konkurencja jest duża, ale na pewno warto wybrać miejsce, które jest znane, polecane lub sprawdzone przez bliską osobę. Na pewno nie wolno oszczędzać i wybierać salonu, który jest najtańszy. W takim miejscu mogą pracować niedoświadczone kosmetyczki lub materiały użyte do pracy, mogą być niskiej jakości. Makijaż permanentny brwi nie jest drogą usługą i warto dopłacić kilka złotych, ale wyjść z salonu z pełnym uśmiechem i zadowoleniem. Dobrze jest poczytać opinie zamieszczone w internecie na temat danej kosmetyczki i sprawdzić oczywiście portfolio. Można także zapytać koleżanki, czy sąsiadki, które mają dobrze zrobiony makijaż permanentny, gdzie go wykonały.

Jak długo trwa zabieg makijażu permanentnego brwi?

Najczęściej cały zabieg wykonania pełnego makijażu brwi trwa około dwóch godzin. Dokładny czas uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim na początku kosmetyczka wykonuje rysunek brwi i czeka na uwagi czy ewentualne poprawki od klientki. Kolejną kwestią jest dobór koloru, który musi idealnie pasować do urody, cery i koloru włosów. Na tym etapie wiele pań długo się zastanawia, gdyż jest to poważna decyzja. Oczywiście najlepiej zdać się na opinię fachowca, w tym przypadku kosmetyczki, która ma doświadczenie i podpowie, która wersja będzie najlepsza. Po wybraniu pigmentu zostaje naniesione znieczulenie w kremie, które ma zapobiec wszelkim niedogodnościom podczas zabiegu. Cały proces najczęściej trwa od 90 do 120 minut. Przy okazji należy także pamiętać, że po miesiącu można umówić się na wizytę, aby wykonać korektę. Podczas tej wizyty można uzupełnić ewentualne braki, utrwalić kolor lub zmienić kształt. Na pewno po pierwszej wizycie trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego wyglądu i zazwyczaj drugie spotkanie po 4 tygodniach nie jest konieczne. Warto jednak mieć na względzie, że wszystko można skorygować.

Udostępnij