kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

KobietaUroda

Jak dbać o kręcone włosy? Sprawdzone sposoby

Jak dbać o kręcone włosy? Sprawdzone sposoby

Kręcone włosy są bardzo piękne, jednakże wymagają dodatkowej pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba stosować dobrej jakości kosmetyki. Warto dowiedzieć się, jak dbać o kręcony włosy.

Włosy kręcone

W czasie mycia kręconych włosów należy pamiętać o tym, że trzeba robić to bardzo delikatnie. Ten typ włosów jest bardzo podatny na wszelkie uszkodzenia, szarpanie oraz ciągle ugniatanie. Trzeba też wspomnieć o mocnym wcieraniu szamponu w skórę głowy, co nierzadko powoduje, iż włosy się łamią. Najlepiej je myć w letniej wodzie, a na samym końcu delikatnie wycisnąć nadmiar wody ręcznikiem bądź bawełnianą koszulką. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać o korzystaniu z właściwych kosmetyków. Mowa tutaj zwłaszcza o szamponach, które są podstawą w kwestii pielęgnacji kręconych włosów. Ich podstawowym zadaniem jest nawilżenie oraz regeneracja. Na rynku można zakupić dobrej jakości szampony do włosów kręconych. Najlepiej postawić na takie, które pochodzą od sprawdzonego producenta, gdyż jakość powinna być na pierwszym miejscu. Dobrej jakości szampony przeznaczone do pielęgnacji włosów kręconych można zakupić w przystępnych cenach. Dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Jak dbać o kręcone włosy?

Wiele osób zastanawia się, jak i czym czesać włosy kręcone. Okazuje się, że czesanie wielu ludziom wydaje się dość łatwą oraz nieskomplikowaną czynnością. Jednakże trzeba wiedzieć, że właściwe podejście do tego tematu zapewni kontrolę nad kręconymi włosami. Przede wszystkim specjaliści odradzają stosować płaskie szczotki, ponieważ nierzadko uszkadzają one strukturę kręconych włosów. Efektem tego jest ich niechciane puszczenie. Okazuje się, że świetnie do tego zadania nadają się grzebienie z szeroko rozstawionymi ząbkami. Najlepiej używać ich bardzo delikatnie nie tylko przed, ale również po umyciu włosów. Ponadto trzeba starać się, żeby nie szarpać włosów w czasie ich rozczesywania, co jest powszechnym błędem.

Prawidłowe pielęgnowanie włosów kręconych

Bardzo istotne jest również odpowiednie suszenie kręconych włosów. Okazuje się, że po umyciu oraz rozczesaniu włosów, powinien przyjść czas na ich wysuszenie. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób suszyć loki. Najlepszym wyborem jest zrezygnowanie z suszarki, która nierzadko powoduje nadmierne przesuszenie oraz łamanie włosów. Można skorzystać tylko z takiej, która została wyposażona w dyfuzor. Trzeba też wiedzieć o tym, że włosy kręcony trzeba bardzo delikatnie ugniatać, lecz dopiero na sam koniec procesu suszenia. Każdy powinien pamiętać, że intensywne ugniatanie loków nie doprowadzi do tego, iż staną się podkreślone oraz sprężyste. W przypadku, gdy celem jest dbanie o włosy kręcone, wymagane jest ich odpowiednie nawilżenie. Nikt przecież nie lubi mieć suchych włosów, które kolejno się puszą. Najlepiej jest pamiętać o stałym olejowaniu. Dzięki temu można odpowiednio zadbać o kręcone włosy, które zachwycą swym pięknym niejedną osobę. Najlepiej jest stosować sprawdzonej marki kosmetyki, które są solidnie przebadane.

Udostępnij