kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

Moda

Szlafroki Waffle – jakie to?

Szlafroki Waffle – jakie to?

Szlafroki to jedne z najbardziej lubianych rodzajów odzieży. Nie dość, że są one miękkie i przyjemne w dotyku, to jeszcze można się w nich zrelaksować po kąpieli. Alternatywą dla standardowego szlafroka są modele wykonane ze splotu waflowego. Jego oryginalna nazwa wzięła się stąd, że wchodzące w jego skład nici uformowały splot przypominający wafel. To na szczęście niejedyne cechy, jakimi wyróżniają się szlafroki waffle.

Idealne po kąpieli

Splot waflowy jest owocem wielu doświadczeń z tkaniną bawełnianą. Uformowana w ten sposób struktura nadała szlafrokom dość oryginalne właściwości. Dzięki temu zapewniają one:

  • dużo lepszą wentylację latem i ogrzanie zimą,
  • możliwość szybkiego osuszenia skóry,
  • komfort, gdyż są one miękkie i przyjemne w dotyku,
  • niewielką gramaturę, a w konsekwencji lekkość i przewiewność.

Na tym jednak nie koniec, gdyż szlafroki waffle po prostu… ładnie się prezentują. Ich wygląd znacząco różni się od wglądu typowego szlafroka, w związku z czym są one preferowane przez osoby kochające niestandardowy design.

Dla każdego coś dobrego…

Szlafroki oparte na splocie waflowym charakteryzują się dużą różnorodnością. W zasadzie nie ma jednego, słusznego wariantu tej odzieży. Na rynku można znaleźć zarówno zachowawcze, długie szlafroki, jak i ich bardziej seksowne wersje z rozcięciem (np. 3/4). Dużą popularnością cieszą się szlafroki waflowe stylizowane na japońskie kimona, które są wygodne, zwiewne i w niczym nie przypominają masywnych, ciężkich „mundurów”, czyli ciężkich i grubych szlafroków standardowych. Ciekawą propozycją są też szlafroki ze specjalnym kapturem, który pozwala na utrzymanie po kąpieli podwyższonej temperatury głowy i włosów.

Materiał wykonania

Gros szlafroków waflowych wykonany jest z bawełny (przędza bawełniana) albo ze specjalnego włókna bambusowego. O ile szlafroki bawełniane są standardem w polskich domach, o tyle modele z bambusa są dla nich bardzo ciekawą alternatywą. Bambusowe szlafroki waflowe wyróżniają się niepowtarzalnym designem, wyjątkowym wzorem i jednocześnie zapewniają komfortowe oddychanie skórze. Co więcej, ich cienka, zwiewna struktura bardzo dobrze izoluje przed ciepłem i nie przykleja się po wyschnięciu do ciała. Warto też dodać, że zarówno bawełna, jak i włókno bambusowe są bardzo łatwe w czyszczeniu. Oczywiście istnieją na rynku również i takie modele, które składają się z połączenia obydwu materiałów.

Mówiąc wprost: od teraz splot waflowy nie będzie już kojarzył się wyłącznie ze świetnym przysmakiem, ale też z komfortem i nowym spojrzeniem na szlafrok. Zakupić je można chociażby poprzez Internet za sprawą oferty: https://tekstyliowo.pl/27-szlafroki-waffle.

Udostępnij