kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

Uroda

Czy naturalne kosmetyki do włosów to dobry wybór?

Czy naturalne kosmetyki do włosów to dobry wybór?

Kosmetyki nakładane na skórę mają ogromny wpływ na wygląd. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeśli będą one zawierały szkodliwe substancje, to mogą przenikać do krwiobiegu. Nie będzie to obojętne dla organizmu. Kluczowe jest dokładne czytanie składu produktu. Świadoma pielęgnacja to podstawa, najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na naturalne kosmetyki, dotyczy to także włosów. Coraz większą popularnością cieszą się produkty ekologiczne, głównie na bazie surowców roślinnych. Warto zastąpić chemiczne kosmetyki naturą, aby cieszyć się zdrowymi i mocnymi włosami, pięknie połyskującymi, przyjemnie miękkimi w dotyku.

Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do włosów?

Dawniej sięgano wyłącznie po naturalne kosmetyki do włosów, powstawały one przede wszystkim z ziół, owoców, produktów pszczelich, mleka, nawet żółtek, rozmaitych olejków eterycznych i olejów. Kobiety rzadko zmagały się z nadmiernym wypadaniem włosów, ich łamliwością, kruchością, wczesnym siwieniem. Obecnie sklepowe półki uginają się pod naporem chemicznych kosmetyków, które nie mają niczego wspólnego z naturą. Zawierają szereg toksycznych substancji, które wręcz niszczą włosy. Działają wyłącznie powierzchownie, a po ich zmyciu włosy są w kiepskiej kondycji. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie sięganie po naturalne kosmetyki do włosów. Zawierają one substancje bezpieczne i przyjazne skórze głowy. Nie ma w nich silikonów, parabenów, olejów mineralnych. Każdemu wyjdzie to na zdrowie.

Co przemawia za naturalna pielgnacją?

W przypadku kosmetyków naturalnych zmniejsza się ryzyko wystąpienia podrażnień i alergii skórnych. Wynika to z tego, że nie ma w nich szeregu chemicznych substancji, które negatywnie wpływają na barierę ochronną skóry. Nierzadko powstają rozmaite wysypki, świąd, uczucie pieczenia po zastosowaniu zwykłych preparatów z drogerii. W naturalnych kosmetykach znajdują się składniki łagodnie myjące, są pełny ekstraktów roślinnych, olejków eterycznych, olejów zimnotłoczonych. Prosty i krótki skład to ogromna zaleta. Ryzyko wystąpienie uczulenia zostaje mocno ograniczone. Na korzyść stosowanie naturalnych kosmetyków przemawia również poszanowanie środowiska i zwierząt. Powstają one z roślin pochodzących z upraw ekologicznych, które nie były pryskane chemią. Nie testuje się ich na zwierzętach, najczęściej w składzie nie ma nawet składników pochodzenia zwierzęcego.

Jakie zalety mają naturalne kosmetyki do włosów?

Naturalne kosmetyki do włosów są uniwersalne, odpowiednie dla każdego. Mogą stosować je wszyscy członkowie rodziny, dzieci i dorośli. Mają bezpieczny skład, nie wywołują działań niepożądanych. Bardzo często zawierają w 99% wyłącznie surowce pochodzenia roślinnego. Brak chemii toksyn w pielęgnacji włosów i ciała to najlepsza rzecz, jaką można dla siebie zrobić. Naturalne kosmetyki są bardzo skuteczne, uzyskane dzięki nim efekty utrzymują się przez długi czas. Jeśli ktoś pragnie poprawić swój wygląd, cieszyć się pięknymi włosami, to należy o nie właściwie dbać. Pomogą w tym naturalne kosmetyki, zniwelują one problemy z łupieżem, rozdwojonymi końcami, nadmiernym wydzielaniem sebum itd.

Udostępnij