kreatorkaszczescia.pl

Blog tematyczny o zdrowiu, urodzie i lifestyle'u

Uroda

Łagodne kosmetyki do twarzy – zadbaj o swoją cerę!

Łagodne kosmetyki do twarzy – zadbaj o swoją cerę!

Kobieca cera potrzebuje idealnie dobranej pielęgnacji. I choć wśród dobrze znanych kosmetyków drogeryjnych nie brak toników, kremów czy mleczek, warto zainteresować się także mniej znanymi markami kosmetycznymi. Zwłaszcza tymi, których misją jest tworzenie całkowicie naturalnych i łagodnych kosmetyków do twarzy – twoja cera na to zasługuje!

Łagodne kosmetyki do twarzy – dlaczego warto?

Bez względu na to, czy mówimy o cerze tłustej, czy o suchej lub mieszanej, dobrze dobrane kosmetyki to podstawa. Na stan cery wpływa na co dzień wiele różnych czynników. To między innymi zanieczyszczenie powietrza, twardość wody czy dieta danej osoby. Ale to także jakość i skład kosmetyków, po które sięgasz. Nie od dziś wiadomo, że w składzie typowych toników lub kremów z drogerii znajduje się wiele substancji, które nie służą twojemu zdrowiu. Różnego rodzaju stabilizatory, wypełniacze i konserwanty wnikają poprzez pory i mogą wywierać negatywny wpływ na organizm użytkowniczki. Ale jeżeli wybierzesz naturalne i łagodne kosmetyki do twarzy, możesz mieć pewność, że twoja cera otrzyma wyłącznie to, co najlepsze.

Polska marka eeny meeny – łagodne kosmetyki naturalne

Jeszcze do niedawna kosmetyki ekologiczne na naszych półkach pochodziły prawie wyłącznie z importu. Na szczęście obecnie możemy wybierać spośród wielu rodzimych marek, produkujących preparaty pielęgnacyjne na wysokim poziomie. Jedną z ciekawszych z nich jest eeny meeny, założona przez chemiczkę i kosmetolożkę Ewę Domagalską-Wilk. Zapragnęła ona stworzyć wysokiej klasy kosmetyki naturalne do twarzy, dedykowane zwłaszcza kobietom, które zmagają się z alergiami skórnymi oraz problemem nadwrażliwości skóry. Produkty eeny meeny nie zawierają zbędnych ani szkodliwych składników. Jest w nich tylko to, co potrzebne, by zmęczonej cerze dodać blasku, a podrażnioną otoczyć opieką. Co więcej, kosmetyki te powstają także z uwzględnieniem produkcji ekologicznej i nie są testowane na zwierzętach.

Jaki zestaw kosmetyków do twarzy wybrać?

Wśród produktów eeny meeny znajdziemy wiele ciekawych propozycji, jeśli chodzi o codzienne kosmetyki do mycia i pielęgnacji cery. Jedną z ciekawszych jest na pewno face box – podstawowy zestaw pielęgnacyjny, który jednak najzupełniej wystarczy, by zadbać o skórę twarzy na co dzień. W skład zestawu Face Box wchodzi niskopieniący żel do mycia i łagodzący krem na dzień. Skład obydwu tych produktów jest na tyle bezpieczny i naturalny, że marka poleca je zarówno przyszłym, jak i obecnym mamom. Jeśli po nie sięgniesz, przekonasz się, że są idealne do twojej cery, ale także do delikatnej skóry czy włosków maluszka.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij